Klientská sekce »
Úvodní stránka » Informace » 48 tisíc Čechů píše Babišovi

48 tisíc Čechů píše Babišovi, že musí platit bydlení za sousedy a vláda s tím nic nedělá

Družstva a společenství vlastníků jednotek jen složitě vymáhají peníze za energie v domě. Volají po změně.

Čtyřicet osm tisíc lidí a 903 družstev a společenství vlastníků jednotek podepsalo petici, kterou dostane vláda. Lidé, družstva a společenství kabinet vyzývají, aby posílil jejich práva a postavení ve vztahu k sousedům, kteří neplatí poplatky za bydlení.

Za peticí stojí správci a vlastníci 660 tisíc bytových jednotek, tedy více než 17 procent všech bytů v Česku.

„V řadě lokalit po celé České republice se situace stává velmi vážnou a pro mnohá společenství vlastníků bytových jednotek je už kritická,“ píše se v petici s tím, že problému se vláda nevěnuje.

Řada společenství vlastníků se tak potácí na pokraji krachu.

Hlavním důvodem je, že mnoho majitelů neplatí poplatky za své byty.

Jak už Seznam popsal v řadě konkrétních případů, vede to pak k tomu, že sousedé buď musí nahradit dlužné částky ze svého, nebo se smířit s tím, že dodavatelé vody, tepla a dalších energií pak zastaví dodávky do celého domu.

„Dlužník má často i jiné věřitele, jako například banky nebo splátkové prodejce, kteří mají zajištěnou pohledávku a jsou uspokojováni před družstvem nebo společenstvím,“ popisuje Martin Hanák, ředitel metodiky Svazu českých a moravských bytových družstev.

ZDROJ: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/48-tisic-cechu-pise-babisovi-ze-musi-platit-bydleni-za-sousedy-a-vlada-s-tim-nic-nedela-63959

vloženo: 14.01.2019